Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Rocky

Rocky

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
Kaun Pravin Tambe?

Kaun Pravin Tambe?

2022
×
Read the review Edit this entry  
19
Happy Together

Happy Together

1997
×
Read the review Edit this entry  
15
Gone Baby Gone

Gone Baby Gone

2007
×
Read the review Edit this entry  
14
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Saani Kaayidham

Saani Kaayidham

2022
×
Read the review Edit this entry  
07
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
Read the review Edit this entry  
24
Irakal

Irakal

1985
×
Read the review Edit this entry  
22
K.G.F: Chapter 1

K.G.F: Chapter 1

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
Paprika

Paprika

2006
×
Read the review Edit this entry  
14
Turning Red

Turning Red

2022
×
Read the review Edit this entry  
10
Eureka

Eureka

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dasvi

Dasvi

2022
×
Read the review Edit this entry  
09
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Raise the Red Lantern

Raise the Red Lantern

1991
×
Read the review Edit this entry  
02
Jalsa

Jalsa

2022
×
Read the review Edit this entry  
27
0.5 mm

0.5 mm

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
83

83

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Deep Water

Deep Water

2022
×
Read the review Edit this entry  
13
Badhaai Do

Badhaai Do

2022
×
Read the review Edit this entry  
12
The Batman

The Batman

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Gehraiyaan

Gehraiyaan

2022
×
Edit this entry  
30
Wild Berries

Wild Berries

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
I Just Didn't Do It

I Just Didn't Do It

2007
×
Read the review Edit this entry  
29
The Father

The Father

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
The Intouchables

The Intouchables

2011
×
Read the review Edit this entry  
17
Benedetta

Benedetta

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
CODA

CODA

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
First Cow

First Cow

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
Jai Bhim

Jai Bhim

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
House of Flying Daggers

House of Flying Daggers

2004
×
Read the review Edit this entry  
04
Minnal Murali

Minnal Murali

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
Edit this entry  
02
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Spencer

Spencer

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
The Leopard

The Leopard

1963
×
Read the review Edit this entry  
30
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
August 32nd on Earth

August 32nd on Earth

1998
×
Read the review Edit this entry  
30
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Titane

Titane

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
King Richard

King Richard

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Edit this entry  
11
High and Low

High and Low

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Feathers

Feathers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
When Pomegranates Howl

When Pomegranates Howl

2020
×
Read the review Edit this entry