• The Voyeurs

    ★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Haseen Dillruba

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Djinn

  • Ajeeb Daastaans

    ★★

  • Pagglait

    ★★½

  • Drishyam 2

    ★★★

  • The Great Indian Kitchen

    ★★★★½

  • The White Tiger

    ★★½

  • Unpaused

    ★★★

  • Happiest Season

  • Ludo

    ★★★

  • Laxmii

  • Holidate

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Shithouse

    ★★

  • I Care a Lot

    ★½

  • Another Round

    ★★★

  • Nomadland

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • A Suitable Boy

  • Bulbbul

    ★★★

  • Kenny Sebastian: The Most Interesting Person in the Room

  • Hannah Gadsby: Douglas

  • Yours Sincerely, Kanan Gill

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Angrezi Medium

  • The Hunt

  • A Quiet Place Part II

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Love Aaj Kal

  • The Father

    ★★★★

  • The Social Dilemma

  • Palm Springs

    ★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Relic

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Russell Peters: Deported

  • The Grudge

    ★★★★

  • Ghost Stories

  • Happy Old Year

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Bala

  • Ravening

    ★★★

  • Ramprasad Ki Tehrvi

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • Axone

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Saint Maud

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Hustlers

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★

  • Life in Other Words

  • Nimic

    ★★★

  • Ready or Not

  • Vivarium

    ★★★★

  • Kabir Singh

  • Child's Play

  • Midsommar

    ★★★½

  • Chopsticks

  • Article 15

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Student of the Year 2