• The Big Short

    ★★★½

  • The Lady in the Van

    ★★★★

  • Room

    ★★★★★

  • Inside Out

    ★★★★★

  • Ex Machina

    ★★★½

  • Wild Tales

    ★★★★½

  • Whiplash

    ★★★★

  • The Flat

    ★★★★★

  • A Separation

    ★★★★★

  • High Fidelity

    ★★★★½

  • Fight Club

    ★★★★½