Sort by

Ken B has logged 531 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Strange Days

Strange Days

1995
×
★★★★
Edit this entry  
29
An American in Paris

An American in Paris

1951
×
★★★½
Edit this entry  
29
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dolittle

Dolittle

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★
Edit this entry  
24
Noelle

Noelle

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
The Nativity Story

The Nativity Story

2006
×
★★★
Edit this entry  
23
Santa with Muscles

Santa with Muscles

1996
×
★★
Edit this entry  
22
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★½
Edit this entry  
19
Diner

Diner

1982
×
★★★
Edit this entry  
19
Father Christmas Is Back

Father Christmas Is Back

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Prep & Landing: Naughty vs. Nice

Prep & Landing: Naughty vs. Nice

2011
×
★★★
Edit this entry  
19
Holiday

Holiday

1938
×
★★★½
Edit this entry  
18
Inside

Inside

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
All the Creatures Were Stirring

All the Creatures Were Stirring

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Warm December

A Warm December

1973
×
★★★
Edit this entry  
16
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Girlfriends of Christmas Past

Girlfriends of Christmas Past

2016
×
★★
Edit this entry  
09
Deck the Halls

Deck the Halls

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Just in Time for Christmas

Just in Time for Christmas

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Volunteers

Volunteers

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Deathcember

Deathcember

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Bishop's Wife

The Bishop's Wife

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Everybody's Talking About Jamie

Everybody's Talking About Jamie

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Cristiano Ronaldo: Impossible to Ignore

Cristiano Ronaldo: Impossible to Ignore

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
An American Carol

An American Carol

2008
×
Read the review Edit this entry  
25
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
In the Earth

In the Earth

2021
×
★★½
Edit this entry  
24
Friday Foster

Friday Foster

1975
×
★★★½
Edit this entry  
22
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Undine

Undine

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
Last Man Standing

Last Man Standing

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Float

Float

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Murder Rap: Inside the Biggie and Tupac Murders

Murder Rap: Inside the Biggie and Tupac Murders

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry