Sort by
  • Brahmāstra Part One: Shiva

    ★★★

  • My Son Hunter

  • Medieval

    ★★½

  • Pearl

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • The Invitation

    ★★½

  • Fall

    ★★★

  • Laal Singh Chaddha

    ★★★

  • Orphan: First Kill

    ★★★½

  • They/Them

    ★★★

  • Nope

    ★★★★½

  • Bullet Train

    ★★★

  • Paws of Fury: The Legend of Hank

    ★½

  • Where the Crawdads Sing

    ★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★

  • Lightyear

    ★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★

  • Elvis

    ★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • Moonage Daydream

    ★★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★★½

  • Men

    ★★★

  • Firestarter

    ★★½

  • I Wanted to Tell You I Love You

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Downton Abbey: A New Era

    ★★★

  • Father Stu

    ★★★

  • The Northman

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★½

  • Morbius

    ★★

  • RRR

    ★★★★½

  • Ambulance

    ★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★½

  • X

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Tyler Perry's A Madea Homecoming

    ★★★½

  • The Bunker Game

  • The Batman

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Bigbug

    ★★★

  • Uncharted

    ★★½

  • Shut In

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Moonfall

    ★★★

  • Dual

    ★★★½

  • Watcher

    ★★★½

  • Scream

    ★★★½

  • The King's Man

    ★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • My Sweet Lord

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Asakusa Kid

    ★★★

  • battery exhausted

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★½

  • Eternals

    ★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • Antlers

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½