Sort by

dylan has logged 23 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
On the Beach at Night Alone

On the Beach at Night Alone

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Working Girls

Working Girls

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Woman Who Ran

The Woman Who Ran

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Margaret

Margaret

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
8 Mile

8 Mile

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Earrings of Madame de...

The Earrings of Madame de...

1953
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Rachel Getting Married

Rachel Getting Married

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hoop Dreams

Hoop Dreams

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Everlasting Moments

Everlasting Moments

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cabaret

Cabaret

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Black Narcissus

Black Narcissus

1947
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Happy-Go-Lucky

Happy-Go-Lucky

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Believer

The Believer

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry