• Tom & Jerry

    ★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★★½

  • The Little Things

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Monster Hunter

    ½

  • The Prom

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • Ammonite

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Deathstroke: Knights & Dragons - The Movie

    ★½

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • The Old Guard

    ★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★½

  • Artemis Fowl

    ★½

  • Scoob!

    ★½

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • Hollywood

    ★★★★

  • Extraction

    ★★

  • The Way Back

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • 10 Things We Should Do Before We Break Up

  • Fantasy Island

    ★½

  • 365 Days

    ½

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Bombshell

    ★½

  • 6 Underground

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Frozen II

    ★½

  • Last Christmas

    ★★★½

  • Her Name

    ★★★★

  • Midway

    ★★★½

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★½

  • Jexi

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • The Goldfinch

    ★★★★★

  • Color Out of Space

    ★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Abominable

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★½

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★

  • First Cow

    ★★★★

  • Waves

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Dance With Me

    ★★★

  • Hair Love

    ★★★½

  • 7500

    ★★

  • National Theatre Live: The Lehman Trilogy

    ★★★★★