Naman has logged 250 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★½
Edit this entry  
25
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Prom

The Prom

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
What are the Odds?

What are the Odds?

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bean

Bean

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Walk the Line

Walk the Line

2005
×
★★★★
Edit this entry  
14
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Back Beyond

Back Beyond

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dunston Checks In

Dunston Checks In

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Aladdin

Aladdin

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
From Russia with Love

From Russia with Love

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Strangers on a Train

Strangers on a Train

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Drive

Drive

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Rope

Rope

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
To Catch a Thief

To Catch a Thief

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
08
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
San Andreas

San Andreas

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Fantastic Woman

A Fantastic Woman

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★
Edit this entry  
24
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Sacrifice

The Sacrifice

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Junun

Junun

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Chloe

Chloe

2009
×
★½
Edit this entry  
15
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★★
Edit this entry