Naman has logged 72 entries for films rated ★★★½ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Collateral

Collateral

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Student of Prague

The Student of Prague

1913
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Nerves

Nerves

1919
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Forgotten

Forgotten

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Map of Tiny Perfect Things

The Map of Tiny Perfect Things

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Horse Whisperer

The Horse Whisperer

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★½
Edit this entry  
27
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
Drive

Drive

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
To Catch a Thief

To Catch a Thief

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Batman

Batman

1989
×
★★★½
Edit this entry  
01
John Mayer: Someday I'll Fly

John Mayer: Someday I'll Fly

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ballchewer

Ballchewer

2002
×
★★★½
Edit this entry  
08
Her

Her

2013
×
★★★½
Edit this entry  
26
Giants of the Deep Blue

Giants of the Deep Blue

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Heart of Batman

Heart of Batman

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
Couch

Couch

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★½
Edit this entry  
31
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
John Wick

John Wick

2014
×
★★★½
Edit this entry  
26
Salò, or the 120 Days of Sodom

Salò, or the 120 Days of Sodom

1975
×
★★★½
Edit this entry  
25
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Death of Superman

The Death of Superman

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★★½
Edit this entry  
06
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Anima

Anima

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★½
Edit this entry  
03
Away

Away

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Conformist

The Conformist

1970
×
★★★½
Edit this entry  
29
Kitbull

Kitbull

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
Nefta Football Club

Nefta Football Club

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Waves

Waves

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Hair Love

Hair Love

2019
×
★★★½
Edit this entry