Naman has logged 82 entries for films rated ★★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Silence

Silence

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Persepolis

Persepolis

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Casino

Casino

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bean

Bean

1997
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Quo vadis, Aida?

Quo vadis, Aida?

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Edit this entry  
22
Highway

Highway

2014
×
★★★★
Edit this entry  
20
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Town

The Town

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bean

Bean

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Walk the Line

Walk the Line

2005
×
★★★★
Edit this entry  
11
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Back Beyond

Back Beyond

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Strangers on a Train

Strangers on a Train

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Rope

Rope

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Junun

Junun

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mattress Man Commercial

Mattress Man Commercial

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Blossoms & Blood

Blossoms & Blood

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ivan's Childhood

Ivan's Childhood

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cigarettes & Coffee

Cigarettes & Coffee

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★
Edit this entry  
18
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Gifted

Gifted

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
300

300

2006
×
★★★★
Edit this entry  
13
Jersey Girl

Jersey Girl

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry