Sort by
  • David Holmes: The Boy Who Lived

  • There’s Still Tomorrow

    ★★★★

  • Society of the Snow

    ★★★★

  • Io Capitano

    ★★★

  • Poor Things

    ★★★★½

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

    ★★★★

  • All of Us Strangers

    ★★★½

  • The Holdovers

    ★★★★

  • Saltburn

    ★★★★

  • The Retirement Plan

  • Haunting of the Queen Mary

  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Barbie

    ★★★★

  • Black Mirror: Demon 79

    ★★★

  • Black Mirror: Mazey Day

  • Black Mirror: Beyond the Sea

    ★★★½

  • Black Mirror: Loch Henry

    ★★★½

  • Black Mirror: Joan Is Awful

    ★★½

  • No Hard Feelings

    ★★½

  • This World Can't Tear Me Down

    ★★★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • La Chimera

    ★★★★

  • Perfect Days

    ★★★★★

  • Asteroid City

    ★★★★

  • The Zone of Interest

    ★★★½

  • Strange Way of Life

    ★★½

  • Resurrected

  • John Mulaney: Baby J

    ★★★½

  • BEEF

    ★★★★

  • Assassin

  • The Cuckoo's Curse

    ★★★

  • Evil Dead Rise

    ★★★

  • Bottoms

    ★★★★

  • Righteous Thieves

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • Inside

    ★★★

  • Reality

    ★★★

  • Knock at the Cabin

    ★★

  • Maybe I Do

  • Passages

    ★★★½

  • The Wandering Earth II

    ★★

  • Past Lives

    ★★★★½

  • The Deepest Breath

    ★★★½

  • Operation Fortune: Ruse de Guerre

    ★★½

  • Tre di troppo

    ★★★

  • Inspector Sun and the Curse of the Black Widow

    ½

  • Babylon

    ★★★★

  • Detective Knight: Redemption

    ½

  • M3GAN

    ★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★½

  • Leave

    ★★

  • The Murmuring

    ★★½

  • The Viewing

    ★★

  • Dreams in the Witch House

    ★½

  • Pickman's Model

    ★★★½

  • The Outside

    ★★½

  • The Autopsy

    ★★★½

  • Graveyard Rats

    ★★½

  • Lot 36

    ★★

  • Still Time

    ★★★½

  • Unwelcome

    ½

  • Conversations with a Killer: The Jeffrey Dahmer Tapes

  • Christmas Bloody Christmas

    ½

  • They Crawl Beneath

    ½

  • Spoonful of Sugar

    ★★½

  • Smile

    ★★½

  • Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

    ★★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★½

  • Devotion

    ★★★½

  • Carmen

    ★★

  • My Policeman

    ★★½

  • The Fabelmans

    ★★★½