• Strawberry Mansion

  • CODA

    ★★★★

  • WandaVision

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★½

  • The Comey Rule

  • Nomadland

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Phineas and Ferb The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★½

  • Unhinged

    ★★★★½

  • 30 Rock: A One-Time Special

  • Hamilton

  • #Alive

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

  • Out

  • The Lovebirds

  • Becoming

  • A Parks and Recreation Special

    ★★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • The Social Dilemma

  • Sonic the Hedgehog

    ★½

  • Bombshell

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Poolside

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Child's Play

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★½

  • Aladdin

  • Wine Country

    ★★★

  • QT8: The First Eight

  • Yesterday

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Guava Island

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Long Shot

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Kim Possible

  • Varda by Agnès

    ★★★★

  • The Tomorrow Man

    ★★★★

  • Knock Down the House

    ★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★½

  • Vice

    ★★★★

  • Bumblebee

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • The VelociPastor

    ★★★★★

  • Venom

    ★★★½

  • Slice

    ★★

  • mid90s

    ★★★★½

  • Halloween

    ★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • Fahrenheit 11/9

  • The Front Runner

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • Roma

    ★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Edgecombe

    ★★★★★

  • Teen Titans Go! To the Movies

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★