Sort by

Lizzy has logged 541 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Millennium Actress

Millennium Actress

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Vampire's Kiss

Vampire's Kiss

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Wicker Man

The Wicker Man

2006
×
Read the review Edit this entry  
26
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Left Behind

Left Behind

2014
×
Read the review Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Manhattan

Manhattan

1979
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Juliet, Naked

Juliet, Naked

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
It Could Happen to You

It Could Happen to You

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Honeymoon in Vegas

Honeymoon in Vegas

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Guarding Tess

Guarding Tess

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Family Man

The Family Man

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ghost Rider

Ghost Rider

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
Read the review Edit this entry  
22
Cool Hand Luke

Cool Hand Luke

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Bride Wore Red

The Bride Wore Red

1937
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Streetwalker

Streetwalker

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Leaving Las Vegas

Leaving Las Vegas

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Paper Moon

Paper Moon

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Next

Next

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Gotti

Gotti

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
14
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Snake Eyes

Snake Eyes

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Colette

Colette

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry