Sort by

Lizzy has logged 33 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Dogfight

Dogfight

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Carlito's Way

Carlito's Way

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Juno

Juno

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Minions

Minions

2015
×
Read the review Edit this entry  
21
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Veronica

Veronica

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Creed

Creed

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
...And Justice for All

...And Justice for All

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
...And Justice for All

...And Justice for All

1979
×
★★★★
Read prior review Edit this entry