Sort by
  • God's Crooked Lines

    ★★★

  • Bones and All

    ★★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • This Is a Robbery: The World's Biggest Art Heist

    ★★

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★

  • Nevenka, Breaking The Silence

    ★★★½

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★½

  • Death to 2020

    ★★½

  • The Midnight Sky

    ★★★

  • The Prom

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • This Is Paris

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★

  • Tigertail

    ★★★½

  • Uncorked

    ★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Followers

  • Emma.

    ★★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Minari

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★

  • I'm No Longer Here

    ★★★★½

  • Unbelievable

    ★★

  • Bikram: Yogi, Guru, Predator

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Tune in for Love

    ★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Always Be My Maybe

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★½

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Atlantics

    ★★★

  • Aladdin

    ★★½

  • Someone Great

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★

  • Us

    ★★★½

  • American Factory

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Mirage

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • The Nun

    ½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • First Man

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

  • Set It Up

    ★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★½

  • Us and Them

    ★★★½

  • I Feel Pretty

    ½

  • Wild Wild Country

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★★

  • Blockers

  • Love, Simon

    ★★★½

  • Shirkers

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Three Identical Strangers

    ★★

  • Private Life

    ★★★

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★

  • Black Mirror: Metalhead

    ★★½