• Spider

    ★★★

  • Cargo

    ★★★½

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★½

  • Silver Linings Playbook

    ★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Land of the Dead

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Psycho

    ★★★

  • Deuce Bigalow: European Gigolo

    ★★★★

  • The Muppets

    ★★★★

  • Hostel

  • Hotel Artemis

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • The Matrix Revolutions

    ★★★

  • High-Rise

    ★★★★½

  • The Matrix Reloaded

    ★★★★

  • The Matrix

    ★★★★½

  • The Visit

    ★★