Sort by

nancy has logged 390 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Side Effects

Side Effects

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
25th Hour

25th Hour

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Love Actually

Love Actually

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Life Itself

Life Itself

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Perfectos desconocidos

Perfectos desconocidos

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Serendipity

Serendipity

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
She's Out of My League

She's Out of My League

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Roma

Roma

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Un día cualquiera

Un día cualquiera

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Flower

Flower

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
First Girl I Loved

First Girl I Loved

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Elephant

Elephant

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The House of Tomorrow

The House of Tomorrow

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
I Origins

I Origins

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Time Freak

Time Freak

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jane

Jane

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
First Man

First Man

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
LA 92

LA 92

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Ella Enchanted

Ella Enchanted

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
What the Health

What the Health

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Halloween

Halloween

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry