• Black Widow

  • Luca

  • Alma Matters: Inside the IIT Dream

  • Vakeel Saab

    ½

  • Bad Trip

  • Godzilla vs. Kong

  • Seaspiracy

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

  • Raya and the Last Dragon

  • Allen v. Farrow

  • Pogaru

  • Naandhi

    ★★★

  • Fake Famous

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Call

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

  • Soorarai Pottru

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Psycho Goreman

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Rooting for Roona

  • The Three Deaths of Marisela Escobedo

  • Totally Under Control

  • Soul

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • Run

    ★★★½

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Night of the Kings

    ★★★

  • Robin's Wish

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

  • Rising Phoenix

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Muse: Simulation Theory

    ★★★½

  • Johaar

  • Deathstroke: Knights & Dragons - The Movie

    ★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★½

  • Takeout

  • Transformers: War for Cybertron: Siege

  • Host

    ★★★

  • Uma Maheswara Ugra Roopasya

  • The Speed Cubers

  • Summerland

  • Peninsula

    ★★★

  • Once Upon a Time in Iraq

    ★★★★★

  • The Old Guard

  • Bhanumathi Ramakrishna

  • Nirontor

    ★★★★½

  • Coming Out

  • Athlete A

    ★★★★

  • Bulbbul

    ★★

  • Krishna and His Leela

  • Lost Bullet

  • A Whisker Away

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • I May Destroy You

    ★★★★½

  • Chintu Ka Birthday

  • Spelling the Dream

    ★★★½

  • The High Note

  • Capone

    ★★★

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★½

  • A Secret Love

    ★★★½

  • Sputnik

    ★★★½

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • 12 Hour Shift

  • Nobody Knows I'm Here

    ★★★★