• MTV Unplugged Presents: BTS

    ★★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • The White Tiger

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • The Princess Switch: Switched Again

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • The Broken Hearts Gallery

  • Tenet

    ★★★

  • After We Collided

  • Black Is King

    ★★★★★

  • The Kissing Booth 2

  • The Lovebirds

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Knight Before Christmas

  • Frozen II

    ★★★★

  • Last Christmas

    ★★★★★

  • The Nomads

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★★

  • Rocks

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Someone Great

    ★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Badla

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★★

  • Ek Ladki Ko Dekha Toh Aisa Laga

    ★★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★

  • Late Night

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Vice

    ★★★★★

  • Dumplin'

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Instant Family

    ★★★½

  • Doe

  • Maniac

    ★★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★★

  • Vox Lux

    ★★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★★

  • Set It Up

    ★★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★★

  • Veere Di Wedding

  • Candy Jar

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Love, Simon

    ★★★★★

  • Status Update

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Shirkers

    ★★★★★

  • Hereditary

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★★

  • Girls Trip

    ★★★★