Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
The Broken Hearts Gallery

The Broken Hearts Gallery

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Scent of a Woman

Scent of a Woman

1992
×
Read the review Edit this entry  
19
Rocks

Rocks

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Badla

Badla

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The White Tiger

The White Tiger

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
After We Collided

After We Collided

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Rags

Rags

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Black Is King

Black Is King

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Saving Face

Saving Face

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Cheetah Girls 2

The Cheetah Girls 2

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dil Dhadakne Do

Dil Dhadakne Do

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Kal Ho Naa Ho

Kal Ho Naa Ho

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Stuck in Love

Stuck in Love

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Kuch Kuch Hota Hai

Kuch Kuch Hota Hai

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Kabhi Khushi Kabhie Gham

Kabhi Khushi Kabhie Gham

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wake

Wake

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Summer of Gods

The Summer of Gods

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry