Sort by
  • Seven Veils

    ★★★½

  • Solo

    ★★★★

  • Days of Happiness

    ★★★½

  • The Beast

    ★★★★

  • Humanist Vampire Seeking Consenting Suicidal Person

    ★★★★★

  • Daughter of the Sun

    ★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★½

  • Red Rooms

    ★★★★★

  • Last Summer

    ★★★★½

  • Perfect Days

    ★★★★

  • The Taste of Things

    ★★★★

  • Asteroid City

    ★★★½

  • Anatomy of a Fall

    ★★★★½

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★½

  • Banel & Adama

    ★★★½

  • The Zone of Interest

    ★★★★½

  • Four Daughters

    ★★★★½

  • How to Have Sex

    ★★★★

  • Lost in the Night

    ★★★

  • The Nature of Love

    ★★★★

  • Monster

    ★★★★½

  • Beau Is Afraid

    ★★★★

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★★

  • Evil Dead Rise

    ★★★½

  • Bottoms

    ★★★★

  • Scream VI

    ★★★★

  • Farador

    ★★★½

  • Knock at the Cabin

    ★★★★

  • Infinity Pool

    ★★★

  • Furies

    ★★★½

  • This Place Rules

  • Babylon

    ★★★★

  • M3GAN

    ★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Falling for Christmas

    ★½

  • She Said

    ★★★★

  • Halloween Ends

    ★★★

  • Hellraiser

    ★★★

  • Smile

    ★½

  • Blank Narcissus (Passion of the Swamp)

  • Do Revenge

    ★★★½

  • Hawa

    ★★★½

  • Sick

    ★★★½

  • Wendell & Wild

    ★★★½

  • The Menu

    ★★½

  • Glass Onion

    ★★★★

  • No Bears

  • Bros

    ★★★★

  • Blonde

  • The Son

    ★★½

  • Saint Omer

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★½

  • The Whale

    ★★★½

  • Pearl

    ★★★½

  • Women Talking

    ★★★★

  • Athena

    ★★★½

  • Bones and All

    ★★★★½

  • TÁR

  • The Maiden

    ★★★★½

  • White Noise

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★★

  • Not Okay

    ★★★

  • Skinamarink

    ★★★½

  • They/Them

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Boo, Bitch

    ★½

  • Lines of Escape

    ★★★★

  • Fire Island

    ★★★★

  • Close

    ★★★★

  • Pacifiction

    ★★★½

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★