Sort by

Olivier has logged 26 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Jeune Juliette

Jeune Juliette

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Papi Chulo

Papi Chulo

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
School's Out

School's Out

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
An Elephant Sitting Still

An Elephant Sitting Still

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
The Breadwinner

The Breadwinner

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Harmonium

Harmonium

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Martha Marcy May Marlene

Martha Marcy May Marlene

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Anima

Anima

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
Skin

Skin

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Synonyms

Synonyms

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Share

Share

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Climb

The Climb

2018
×
Read the review Edit this entry