• Bacurau

    ★★★★½

  • Deerskin

    ★★★★

  • A Brother’s Love

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Swallow

    ★★★★

  • Circus of Books

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Missing Link

    ★★★½

  • Little

    ★★½

  • Shazam!

    ★★★½

  • Us

    ★★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Villains

    ★★★½

  • Mickey and the Bear

    ★★★★

  • How to Be Alone

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Furie

    ★★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★★

  • Varda by Agnès

    ★★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★½

  • The Awakening of the Ants

    ★★★½

  • I Was at Home, But...

    ★★★★½

  • Who You Think I Am

    ★★★★

  • The Body Remembers When the World Broke Open

    ★★★★

  • God Exists, Her Name Is Petrunya

    ★★★★

  • Synonyms

    ★★★½

  • Selfie

  • 37 Seconds

    ★★★★

  • System Crasher

    ★★★★

  • Watermelon: A Cautionary Tale

  • Luce

    ★★★★½

  • The Souvenir

    ★★★½

  • High Flying Bird

    ★★★½

  • Life Overtakes Me

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • Ghosts of Sugar Land

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★½

  • Monos

    ★★★

  • The Great Hack

    ★★★½

  • Lockdown

  • The Lodge

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Share

    ★★★½

  • Late Night

    ★★★

  • Dirty God

    ★★★½

  • Glass

    ★★★½

  • Escape Room

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • By the Grace of God

    ★★★★

  • Dumplin'

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Second Act

    ★★★½

  • Creed II

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • The Girl in the Spider's Web

    ★★★

  • Auntie Edna

  • Nothing to Hide

    ★★★

  • The Haunting of Hill House

  • House of Hummingbird

    ★★★★★

  • Fuck You Eric

  • Woman in Stall

  • The Far Shore

    ★★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Incel

  • Nappily Ever After

    ★★★½

  • A Colony

    ★★★★

  • In Fabric

    ★★★

  • Hold the Dark

    ★★½