Sort by

naranjita has logged 93 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Noelle

Noelle

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Pleasantville

Pleasantville

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Memento

Memento

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Godfather

The Godfather

1972
×
Edit this entry  
02
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Making of 'Jaws'

The Making of 'Jaws'

1995
×
Edit this entry  
22
Unbelievable

Unbelievable

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Late Night

Late Night

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mia and the White Lion

Mia and the White Lion

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
UglyDolls

UglyDolls

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Hustle

The Hustle

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bratz Kidz: Sleep-Over Adventure

Bratz Kidz: Sleep-Over Adventure

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Descendants

Descendants

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Descendants 3

Descendants 3

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Poms

Poms

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spanglish

Spanglish

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Grease

Grease

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Teen Spirit

Teen Spirit

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
After

After

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Anima

Anima

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fall in Love at First Kiss

Fall in Love at First Kiss

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Walk to Remember

A Walk to Remember

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Can't Hardly Wait

Can't Hardly Wait

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
XOXO

XOXO

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry