• Awake

    ★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Me Sinto Bem com Você

  • Cruella

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Oxygen

    ★½

  • Things Heard & Seen

    ★★★★

  • Stowaway

    ½

  • Caught by a Wave

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Behind Her Eyes

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Holidate

    ★★

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Run

    ★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Chemical Hearts

  • Words on Bathroom Walls

    ★★★

  • After We Collided

    ★★★

  • Greenland

  • Normal People

    ★★★

  • Little Fires Everywhere

    ★★★★★

  • My Name Is Baghdad

    ★★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★

  • Mercy

    ★★

  • Fractured

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ★★

  • Waves

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Bacurau

    ★★★★★

  • After

    ★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Five Feet Apart

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Big Time Adolescence

    ★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Nothing to Hide

    ★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★

  • A Faithful Man

    ★★★

  • Freaks

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • Mara

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Set It Up

    ★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★★★

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★

  • Fifty Shades Freed

    ★★★

  • Querida Mamãe

    ★★★

  • Flatliners

    ★★★

  • mother!

    ★★★★

  • Lady Bird

  • The Shape of Water

    ★★★

  • Good Manners

    ½

  • The Florida Project

    ★★★½

  • Fifty Shades Darker

    ★½

  • Super Dark Times

  • Get Out

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★½