nari has logged 38 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Holidate

Holidate

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
My Name Is Baghdad

My Name Is Baghdad

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
Read the review Edit this entry  
11
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Eat Pray Love

Eat Pray Love

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Le Petit Soldat

Le Petit Soldat

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
Read the review Edit this entry  
08
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Faithful Man

A Faithful Man

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Arrival

Arrival

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Joker

Joker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Vivre Sa Vie

Vivre Sa Vie

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Pervert's Guide to Ideology

The Pervert's Guide to Ideology

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Good Manners

Good Manners

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Pages of a Girl

Pages of a Girl

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
A Woman Is a Woman

A Woman Is a Woman

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Querida Mamãe

Querida Mamãe

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tie Me Up! Tie Me Down!

Tie Me Up! Tie Me Down!

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mercy

Mercy

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Nothing to Hide

Nothing to Hide

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
Read the review Edit this entry  
05
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
After

After

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry