Sort by

Andrew has logged 1,560 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Get Crazy

Get Crazy

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Demon

The Demon

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Anne at 13,000 Ft.

Anne at 13,000 Ft.

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Finch

Finch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Cruella

Cruella

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
This Is Not a Burial, It’s a Resurrection

This Is Not a Burial, It’s a Resurrection

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Separation

Separation

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Billie Eilish: The World's a Little Blurry

Billie Eilish: The World's a Little Blurry

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mass

Mass

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Human Voice

The Human Voice

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hidden

Hidden

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
MacGruber

MacGruber

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Santa Clause 3: The Escape Clause

The Santa Clause 3: The Escape Clause

2006
×
Read the review Edit this entry  
26
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Listening to Kenny G

Listening to Kenny G

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Last of Sheila

The Last of Sheila

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Forbidden Orange

A Forbidden Orange

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Lake of the Dead

Lake of the Dead

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Old Henry

Old Henry

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Price

The Price

1911
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Animatrix

The Animatrix

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Funny Thing Happened on the Way to the Forum

A Funny Thing Happened on the Way to the Forum

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Await Further Instructions

Await Further Instructions

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Bloody Exorcism of Coffin Joe

The Bloody Exorcism of Coffin Joe

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lady on a Train

Lady on a Train

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Evenings on a Farm near Dikanka

Evenings on a Farm near Dikanka

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Motern Media Christmas Special

Motern Media Christmas Special

2017
×
Edit this entry  
19
Louis C.K.: Sorry

Louis C.K.: Sorry

2021
×
Edit this entry  
18
Othello

Othello

1951
×
★★★★½
Read the review Edit this entry