• Luca

    ★★★½

  • Friends: The Reunion

  • The Mitchells vs. The Machines

  • Save Ralph

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • The Hand

    ★★★½

  • Puparia

  • The Undoing

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Greenpeace: There's a Monster in My Kitchen

  • Soul

    ★★★½

  • Umbrella

  • Another Round

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Windup

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

  • All the Bright Places

  • Onward

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★

  • Wind

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

  • Doctor Sleep

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Addams Family

    ★½

  • The Irishman

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

  • Ad Astra

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Float

  • Hair Love

  • Weathering with You

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★½

  • Toy Story 4

  • When They See Us

    ★★★★

  • Matthias & Maxime

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • The Lighthouse

  • Aladdin

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • The Neighbors' Window

  • Five Feet Apart

  • Us

  • Synonyms

    ★★★

  • Just 6.5

  • Kitbull

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Bird Box

  • Best Friend

  • The Grinch

  • Bohemian Rhapsody

  • Then Came You

  • Green Book

  • Beautiful Boy

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • The Favourite

    ★★★½

  • Roma

  • To All the Boys I've Loved Before

  • The Equalizer 2

  • Mission: Impossible - Fallout

  • Centipede

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation