Sort by

natalia has logged 99 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Old

Old

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Orphanage

The Orphanage

2007
×
★★★½
Edit this entry  
10
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Attack of the Hollywood Clichés!

Attack of the Hollywood Clichés!

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Girl Who Killed Her Parents

The Girl Who Killed Her Parents

2021
×
★★
Edit this entry  
26
The Boy Who Killed My Parents

The Boy Who Killed My Parents

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Kate

Kate

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Free Guy

Free Guy

2021
×
Edit this entry  
09
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
Edit this entry  
01
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
Till Death

Till Death

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Stowaway

Stowaway

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Walk the Line

Walk the Line

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Lovesong

Lovesong

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★★
Edit this entry  
23
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Edit this entry  
22
Sinister

Sinister

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
I See You

I See You

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★½
Edit this entry  
22
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★½
Edit this entry