Natalie has logged 64 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Spree

Spree

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Behind Her Eyes

Behind Her Eyes

2021
×
★★½
Edit this entry  
26
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★½
Edit this entry  
20
Heathers

Heathers

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Resident Evil: Retribution

Resident Evil: Retribution

2012
×
Read the review Edit this entry  
18
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★
Edit this entry  
15
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Coraline

Coraline

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Halloween

Halloween

1978
×
★★½
Edit this entry  
11
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
New York Minute

New York Minute

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
It's a Sin

It's a Sin

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Primal Fear

Primal Fear

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
House at the End of the Street

House at the End of the Street

2012
×
★★★
Edit this entry  
06
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
District 9

District 9

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
★★½
Edit this entry  
31
Shark Tale

Shark Tale

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Sputnik

Sputnik

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
House of the Witch

House of the Witch

2017
×
★★
Edit this entry  
30
Pee Mak Phrakanong

Pee Mak Phrakanong

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bulbbul

Bulbbul

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Snowtown

Snowtown

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Rafiki

Rafiki

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Serpent

The Serpent

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
Good Manners

Good Manners

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Under the Shadow

Under the Shadow

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Call

The Call

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
It Stains the Sands Red

It Stains the Sands Red

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Our House

Our House

2018
×
★½
Edit this entry  
16
Brief Encounter

Brief Encounter

1945
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Love on Delivery

Love on Delivery

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry