natalieperkins has logged 49 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Beau

Beau

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Munchausen

Munchausen

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Election

Election

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Rushmore

Rushmore

1998
×
Edit this entry  
29
Mallrats

Mallrats

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Waxwork

Waxwork

1988
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Blues Brothers

The Blues Brothers

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
They Live

They Live

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Gallows Act II

The Gallows Act II

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Edit this entry  
26
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Thirteen

Thirteen

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Monkeybone

Monkeybone

2001
×
Read the review Edit this entry  
25
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Vault

The Vault

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Comedy Central Roast of James Franco

Comedy Central Roast of James Franco

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
I Feel Pretty

I Feel Pretty

2018
×
Read the review Edit this entry  
31
Hoodwinked!

Hoodwinked!

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Goat Story

Goat Story

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Cats & Dogs

Cats & Dogs

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Batman

The Batman

2022
×
Read the review Edit this entry  
09
Role Models

Role Models

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Abraham Lincoln: Vampire Hunter

Abraham Lincoln: Vampire Hunter

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Shorts

Shorts

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Aquamarine

Aquamarine

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry