Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Funny Face

Funny Face

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★½
Edit this entry  
18
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Edit this entry  
17
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Windfall

Windfall

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry