jessica has logged 19 entries for films during July 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Eye in the Sky

Eye in the Sky

2015
×
Read the review Edit this entry  
27
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Stuck in Love

Stuck in Love

2012
×
★★★½
Edit this entry  
18
About Time

About Time

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Me Before You

Me Before You

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Central Intelligence

Central Intelligence

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Flipped

Flipped

2010
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Game

The Game

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Friends with Benefits

Friends with Benefits

2011
×
★★★★
Edit this entry  
10
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Me Before You

Me Before You

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Regression

Regression

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
Read the review Edit this entry  
09
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Life

Life

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★★
Edit this entry  
03
Me Before You

Me Before You

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry