Sort by

Natasha has logged 81 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Reno 911!: The Hunt for QAnon

Reno 911!: The Hunt for QAnon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Pig

Pig

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Deck the Halls

Deck the Halls

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Long Kiss Goodnight

The Long Kiss Goodnight

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Shivers

Shivers

1975
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Scanners

Scanners

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bad Boys

Bad Boys

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Day of the Dead

Day of the Dead

1985
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Chicken People

Chicken People

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Gone in Sixty Seconds

Gone in Sixty Seconds

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★
Edit this entry  
10
Snatch

Snatch

2000
×
★★★½
Edit this entry  
04
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
They Live

They Live

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hell Comes to Frogtown

Hell Comes to Frogtown

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Raw Deal

Raw Deal

1986
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★
Edit this entry  
28
Hercules in New York

Hercules in New York

1970
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Henry: Portrait of a Serial Killer

Henry: Portrait of a Serial Killer

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Golden Arm

Golden Arm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Blind Fury

Blind Fury

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry