Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
EXmas

EXmas

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Priscilla

Priscilla

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Totally Killer

Totally Killer

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Taylor Swift: The Eras Tour

Taylor Swift: The Eras Tour

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Saw X

Saw X

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Zoey 102

Zoey 102

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Taking of Deborah Logan

The Taking of Deborah Logan

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Fractured

Fractured

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Black Mirror: Mazey Day

Black Mirror: Mazey Day

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Reality

Reality

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Akira

Akira

1988
×
Read the review Edit this entry  
25
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Abandoned

Abandoned

2022
×
Read the review Edit this entry  
05
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Renfield

Renfield

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
Read the review Edit this entry  
14
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
Read the review Edit this entry  
08
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Among the Shadows

Among the Shadows

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Thing

The Thing

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sharper

Sharper

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Your Place or Mine

Your Place or Mine

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Pamela, A Love Story

Pamela, A Love Story

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Shotgun Wedding

Shotgun Wedding

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Whale

The Whale

2022
×
Read the review Edit this entry  
19
Missing

Missing

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Invitation

The Invitation

2022
×
Read the review Edit this entry  
23
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
I Believe in Santa

I Believe in Santa

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Christmas Catch

Christmas Catch

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
Read the review Edit this entry  
09
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry