RSS feed for natbanducci
  • Call Me by Your Name

    Call Me by Your Name

    ★★★★

    why was timothee chalamet so fucking weird in this movie

  • Hereditary

    Hereditary

    ★★★★★

    okay now that i have seen this twice and can confirm that it is the scariest movie ever i never have to watch this again

  • Toy Story 4

    Toy Story 4

    ★★★½

    but really tho why did they make this movie

  • Lilo & Stitch

    Lilo & Stitch

    ★★★★★

    lilo is the craziest bitch i have ever seen and this is my favorite movie of all time

  • Moonlight

    Moonlight

    ★★★★½

    i don’t know what to say about this but i do know it was amazing

  • Zodiac

    Zodiac

    ★★★★

    there was a long jake gyllenhaal drought in the middle of this movie....but he came back

  • Brokeback Mountain

    Brokeback Mountain

    ★★★★★

    i don’t think a movie has ever hurt me like that before holy shit

  • Nightcrawler

    Nightcrawler

    ★★★★

    i think jake gyllenhaal should be cast in every movie and not just because i am in love with him but also because i want to see more interviews where he says crazy stuff

  • Spider-Man: Far from Home

    Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

    jake gyllenhaal i’m in love with u. also AAHHH THAT END CREDIT SCENE

  • Barbie in A Mermaid Tale

    Barbie in A Mermaid Tale

    ★★★★★

    i made rae and jade watch this

  • The Witch

    The Witch

    ★★★½

    yo what the fuck

  • Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

    Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

    ★★½

    i swear all the actors in this movie took a xanax before they started filming