• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Love Hard

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★★

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★★★

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Hometown Cha-Cha-Cha

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★★

  • The Minimalists: Less Is Now

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The New Mutants

    ★★★

  • The Half of It

  • Mulan

    ★★★★½

  • Onward

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Airplane Mode

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Golden Mouth

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Lady and the Tramp

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • The Addams Family

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

  • Marriage Story

  • Hair Love

  • Pokemon the Movie: Mewtwo Strikes Back - Evolution

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★★

  • Midsommar

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★½

  • Good Omens

    ★★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Rocketman

  • Bacurau

    ★★★★★

  • Aladdin

    ★★★★

  • Tolkien

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Fyre

    ★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch