Sort by

NatBrehmer has logged 61 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Puppet Master 5: The Final Chapter

Puppet Master 5: The Final Chapter

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Puppet Master II

Puppet Master II

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Puppet Master III: Toulon's Revenge

Puppet Master III: Toulon's Revenge

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Puppet Master

Puppet Master

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Subspecies

Subspecies

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Howling II: Stirba - Werewolf Bitch

Howling II: Stirba - Werewolf Bitch

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Monster of Frankenstein

Monster of Frankenstein

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
When We First Met

When We First Met

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Kiss of the Vampire

The Kiss of the Vampire

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Night of the Dribbler

Night of the Dribbler

1990
×
Read the review Edit this entry  
19
Dracula: Prince of Darkness

Dracula: Prince of Darkness

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Curse of the Werewolf

The Curse of the Werewolf

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Curse of Frankenstein

The Curse of Frankenstein

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Man-Thing

Man-Thing

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★
Edit this entry  
18
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★
Edit this entry  
17
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Bad Moon

Bad Moon

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Child's Play 3

Child's Play 3

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Children of the Corn: Runaway

Children of the Corn: Runaway

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
X2

X2

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ichi the Killer

Ichi the Killer

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
C.H.U.D.

C.H.U.D.

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Zombie Flesh Eaters

Zombie Flesh Eaters

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Gate

The Gate

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pet Sematary

Pet Sematary

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Blob

The Blob

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry