Sort by

Nate has logged 415 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Edit this entry  
31
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★½
Edit this entry  
27
Happy Gilmore

Happy Gilmore

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Jack Frost 2: The Revenge of the Mutant Killer Snowman

Jack Frost 2: The Revenge of the Mutant Killer Snowman

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Christmas in Paradise

Christmas in Paradise

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Silent Night, Deadly Night 3: Better Watch Out!

Silent Night, Deadly Night 3: Better Watch Out!

1989
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Life Is Ruff

Life Is Ruff

2005
×
★★★
Edit this entry  
13
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2010
×
★★★½
Edit this entry  
10
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Lifechanger

Lifechanger

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★
Edit this entry  
05
Jack Frost 2: The Revenge of the Mutant Killer Snowman

Jack Frost 2: The Revenge of the Mutant Killer Snowman

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Road Trip

Road Trip

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Summer Rental

Summer Rental

1985
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Society

Society

1989
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
A Very Harold & Kumar Christmas

A Very Harold & Kumar Christmas

2011
×
★★★½
Edit this entry  
21
Jimmy Neutron: Boy Genius

Jimmy Neutron: Boy Genius

2001
×
★★★★
Edit this entry  
21
Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay

Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay

2008
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Harold & Kumar Go to White Castle

Harold & Kumar Go to White Castle

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Minutemen

Minutemen

2008
×
★★★½
Edit this entry  
16
Frankenweenie

Frankenweenie

1984
×
Read the review Edit this entry  
13
The Other Me

The Other Me

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Jay and Silent Bob Reboot

Jay and Silent Bob Reboot

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sex Drive

Sex Drive

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Billy Madison

Billy Madison

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Slumber Party Massacre II

Slumber Party Massacre II

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry