Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Dead Man's Shoes

Dead Man's Shoes

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Machete

Machete

2010
×
Read the review Edit this entry  
22
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Plus One

Plus One

2019
×
Edit this entry  
19
Madame Web

Madame Web

2024
×
Read the review Edit this entry  
19
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★
Edit this entry  
18
All of Us Strangers

All of Us Strangers

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Miller's Girl

Miller's Girl

2024
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Sully

Sully

2016
×
★★½
Edit this entry  
15
Open Water

Open Water

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Sideways

Sideways

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Upgraded

Upgraded

2024
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Anyone But You

Anyone But You

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★½
Edit this entry  
08
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Orion and the Dark

Orion and the Dark

2024
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Beekeeper

The Beekeeper

2024
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Silent Night

Silent Night

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Band of Brothers

Band of Brothers

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
American Fiction

American Fiction

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Zone of Interest

The Zone of Interest

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
King Kong

King Kong

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Paddington

Paddington

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Fremont

Fremont

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Night Swim

Night Swim

2024
×
Read the review Edit this entry  
24
Dumb Money

Dumb Money

2023
×
★★
Edit this entry  
23
The Iron Claw

The Iron Claw

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ferrari

Ferrari

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Fallen Leaves

Fallen Leaves

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Wonka

Wonka

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Kitchen

The Kitchen

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Napoleon

Napoleon

2023
×
★★½
Edit this entry  
18
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
Edit this entry  
17
Fury

Fury

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Alligator

Alligator

1980
×
Edit this entry  
16
The Passenger

The Passenger

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Creator

The Creator

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Good Grief

Good Grief

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Priscilla

Priscilla

2023
×
★★½
Edit this entry  
04
Society of the Snow

Society of the Snow

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Eileen

Eileen

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
02
Maestro

Maestro

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Poor Things

Poor Things

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Grizzly Man

Grizzly Man

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Rebel Moon - Part One: A Child of Fire

Rebel Moon - Part One: A Child of Fire

2023
×
Read the review Edit this entry  
29
Beau Is Afraid

Beau Is Afraid

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Anatomy of a Fall

Anatomy of a Fall

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry