Nate has logged 12 entries for films during September 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Everest

Everest

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Black Mass

Black Mass

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Age of Adaline

The Age of Adaline

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Visit

The Visit

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Scent of a Woman

Scent of a Woman

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Warm Bodies

Warm Bodies

2013
×
★★★★
Edit this entry  
05
Good Kill

Good Kill

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry