• The Mitchells vs. The Machines

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • The Little Things

    ★★★

  • News of the World

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Mank

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★

  • Tenet

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Extraction

    ★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • 6 Underground

    ★½

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Waves

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Good Boys

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Triple Frontier

    ★★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★

  • Monos

    ★★★★½

  • Vice

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mary Queen of Scots

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • The Night Comes for Us

    ★★½

  • Overlord

    ★★★

  • Green Book

    ★★★

  • High Life

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • Widows

    ★★★★½

  • Free Solo

  • The Old Man & the Gun

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • First Man

    ★★★★