Sort by

Nathan has logged 42 entries for films during December 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Winnie the Pooh: A Very Merry Pooh Year

Winnie the Pooh: A Very Merry Pooh Year

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Eight Crazy Nights

Eight Crazy Nights

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Boris Godounov

Boris Godounov

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Babes in Toyland

Babes in Toyland

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Flowers and Trees

Flowers and Trees

1932
×
★★★½
Edit this entry  
28
Little Women

Little Women

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cats

Cats

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Camera Buff

Camera Buff

1979
×
★★★½
Edit this entry  
26
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
Read the review Edit this entry  
25
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Mixed Nuts

Mixed Nuts

1994
×
Read the review Edit this entry  
23
Beauty and the Beast: The Enchanted Christmas

Beauty and the Beast: The Enchanted Christmas

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Good Liar

The Good Liar

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Palace of Silents

Palace of Silents

2010
×
★★★
Edit this entry  
21
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Wind

Wind

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Noise

Noise

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★½
Edit this entry  
13
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Céline and Julie Go Boating

Céline and Julie Go Boating

1974
×
★★½
Edit this entry  
09
The Strange Love of Martha Ivers

The Strange Love of Martha Ivers

1946
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Zabriskie Point

Zabriskie Point

1970
×
★½
Edit this entry  
08
Blow-Up

Blow-Up

1966
×
★★★★
Edit this entry  
08
Official Secrets

Official Secrets

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Easy Rider

Easy Rider

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Karate Kid

The Karate Kid

1984
×
★★★½
Edit this entry