• The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Gummo

    ★★★

  • A Ghost Story

    ★★★★

  • Superbad

    ★★★★★

  • Billy Madison

    ★★★★

  • Paths of Glory

    ★★★★★

  • The Shining

    ★★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Noelle

    ★★★½

  • V for Vendetta

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★★

  • Poltergeist

    ★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Black Mirror: Playtest

    ★★★½

  • Black Mirror: Nosedive

    ★★★½