• Steps

    Steps

    Masterpiece.

  • Buffalo '66

    Buffalo '66

    ★★★★½

    Spand time

  • Twin Peaks: Fire Walk with Me

    Twin Peaks: Fire Walk with Me

    ★★★★½

    New Donna >>>

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★½

    How is this not a Sandro recommendation?!

  • 17 Again

    17 Again

    ★★

    Imagine your peak being high school

  • Circle

    Circle

    ★★★

    “Quick everyone vote off the black guy!”

  • The Kissing Booth 2

    The Kissing Booth 2

    ½

    This is the absolute worst movie I’ve ever seen. 
    Idk what’s worse the acting or the dialogue.

  • The Kissing Booth

    The Kissing Booth

    ½

    CEO of white rich girl problems

  • FRED: The Movie

    FRED: The Movie

    ½

    I think I might’ve found something worse than under the skin

  • Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

    Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

    ★½

    I take back everything I have ever said, this movie is ABSOLUTELY awful. I’ve seen better acting in the average middle school play... still better than under the skin though.

  • Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

    Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

    ★★★★★

    I just wish that one day I could possibly be as cool as rodrick

  • Lady Bird

    Lady Bird

    ★★★

    There are some parts I enjoy about this movie but for the majority I struggle to take this seriously. The dad is the goat character though