• The Silent Sea

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • The Tasty Florida (Movie)

    ★★★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

  • Hawkeye

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • My Sweet Dear

    ★★★½

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★★

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • The Voyeurs

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★

  • The Secret Diary of an Exchange Student

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • BLACKPINK: The Movie

    ★★★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Old

    ★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Blue Bayou

    ★★★★

  • Lamb

    ★★

  • Benedetta

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Annette

    ★★★½

  • Till Death

    ★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • Sweet Curse

    ★★

  • Light on Me

    ★★★★★

  • So Not Worth It

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Everybody's Talking About Jamie

    ★★★½

  • Nobleman Ryu's Wedding

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Hold Me

    ★★★★

  • I Promised You the Moon

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Last Twilight in Phuket

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Four Roads

    ★★½

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Oxygen

    ★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★½

  • You Make Me Dance

    ★★★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★★

  • Space Sweepers

    ★★★½

  • BLACKPINK: The Show

    ★★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • To My Star

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Wish You

    ★★★½

  • Color Rush

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★★