• Extraction

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★½

  • Logan

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • John Wick

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • Django Unchained

    ★★★★

  • Drive

    ★★★★

  • Inception

    ★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • Into the Wild

    ★★★★★

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★½

  • American Psycho II: All American Girl

  • Fight Club

    ★★★★★

  • Con Air

    ★★½

  • Pulp Fiction

    ★★★

  • Star Trek VI: The Undiscovered Country

    ★★★★

  • Star Trek IV: The Voyage Home

    ★★★★

  • Back to the Future

    ★★★★★

  • Star Trek III: The Search for Spock

    ★★★

  • Return of the Jedi

    ★★★½

  • Star Trek II: The Wrath of Khan

    ★★★★½

  • The Shining

    ★★★★½

  • The Empire Strikes Back

    ★★★★★

  • Star Trek: The Motion Picture

    ★½

  • Star Wars

    ★★★★

  • American Graffiti

    ★★★★