• The Third Day: Autumn

  • Enola Holmes

    ★½

  • The Third Day

    ★★★½

  • Strasbourg 1518

  • The Old Guard

    ★★

  • Extraction

    ★½

  • Bloodshot

    ★★½

  • Devs

    ★★★½

  • 365 Days

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Underwater

    ★★★

  • Dracula

    ½

  • A Christmas Carol

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Gorillaz: Reject False Icons

    ★★★½

  • 6 Underground

    ½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • 1917

    ★½

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • The Fall

  • Terminator: Dark Fate

    ★½

  • Watchmen

    ★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • Zombieland: Double Tap

    ★½

  • Gemini Man

    ★★★½

  • Doom: Annihilation

    ★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • In the Shadow of the Moon

    ★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • The King

    ★½

  • Ema

    ★★★★

  • Joker

    ★½

  • Ford v Ferrari

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★★

  • Simon Amstell: Set Free

  • Anima

  • Child's Play

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★

  • Too Old to Die Young

    ★★★

  • Domino

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • Diego Maradona

    ★★★★½

  • The Virtues

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★½

  • Swallow

    ★★★

  • Avengers: Endgame

  • Hellboy

    ½

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ½

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ½

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ½

  • Us

    ★★★

  • Sword of Trust

    ★★

  • Leaving Neverland

    ★★★★

  • Bait

    ★★★★

  • Cold Pursuit

    ★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • Wounds

    ★★

  • Polar

    ½

  • IO

    ★★½

  • Iron Sky: The Coming Race

  • Glass

    ★★★★½

  • The ABC Murders

    ★★½

  • Vice

  • Mary Poppins Returns

    ★★★