Sort by
  • The Wonderful Story of Henry Sugar

    ★★½

  • Oppenheimer

    ★★★½

  • Barbie

    ★★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★★

  • Murder Mystery 2

    ★★★

  • Bottoms

    ★★★★½

  • Cocaine Bear

    ★★★½

  • Missing

    ★★★★

  • You People

    ★★★½

  • Lizzo: Live in Concert

    ★★★½

  • Who Killed Santa? A Murderville Murder Mystery

    ★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★½

  • The Watcher

    ★★★½

  • Smile

    ★★★★½

  • Alice, Darling

    ★★

  • The Menu

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • Ticket to Paradise

    ★★★

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • The Whale

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • Spiderhead

    ★½

  • Vengeance

    ★★½

  • Hustle

    ★★★½

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★

  • Moonage Daydream

    ★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Moon Knight

    ★★★

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

    ★★½

  • The Lost City

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Adam Project

    ★★★½

  • Studio 666

    ★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★½

  • Carole King & James Taylor: Just Call Out My Name

    ★★★½

  • Reno 911!: The Hunt for QAnon

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Hawkeye

    ★★★½

  • Sing 2

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Red Notice

    ★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Cry Macho

    ★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Dune

    ★★★½