• God Bless the Broken Road

  • Skyscraper

    ★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Best F(r)iends: Volume 2

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★½

  • Ready Player One

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • The Hurricane Heist

  • Game Night

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • I Can Only Imagine

  • Annihilation

    ★★½

  • The 15:17 to Paris

    ★½

  • Happy Valentine's Day

  • The Post

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★

  • Psych: The Movie

    ★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★½

  • Murder on the Orient Express

    ★★½

  • Let There Be Light

  • Justice League

    ★★

  • Coco

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • The Lego Ninjago Movie

    ★★½

  • Extraordinary

  • Best F(r)iends: Volume 1

  • Olaf's Frozen Adventure

  • Dunkirk

    ★★★½

  • War for the Planet of the Apes

  • Loving Vincent

    ★★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

  • Wonder Woman

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • The Disaster Artist

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • The Lego Batman Movie

  • Get Out

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★

  • Silence

  • The Founder

  • Lion

    ★★★★½

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★

  • Arrival

  • La La Land

    ★★★★★

  • The Secret Life of Pets

  • Finding Dory

  • The Jungle Book

  • 10 Cloverfield Lane

  • Zootopia

  • Hail, Caesar!

  • Life, Animated

  • Manchester by the Sea

  • Pride and Prejudice and Zombies

  • Star Wars: The Force Awakens

  • Creed

  • Concussion

  • Mully

    ★★★★½

  • Borrowed Time

    ★★★★★

  • Spectre

  • The Peanuts Movie

  • Bridge of Spies

  • The Martian

  • Everest

  • No Escape

    ★★★

  • Ant-Man

  • Inside Out

  • Jurassic World

  • Tomorrowland

  • Mad Max: Fury Road

  • McFarland, USA